Przedszkole Miejskie w Kostrzynie - Aktualności
Przedszkole Miejskie w Kostrzynie

STRONA GŁÓWNA AKTUALNOśCIAktualności i informacje dla rodziców

 • Witamy po wakacjach!

  Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

  W naszym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020 funkcjonuje 11 oddziałów: siedem na ulicy Średzkiej, trzy na ulicy Miłosza i jeden w SP nr 1.

  Wrzesień to miesiąc adaptacji i wdrażania się w nowy rytm dnia. Przedszkolacy codziennie realizują program wychowania, przygotowują się do nauki czytania i pisania, doskonalą liczenie, odkrywają świat zabaw matematycznych, obserwują zmiany w świecie przyrody, podnoszą sprawność fizyczną i plastyczną. We wszystkich grupach odbywają się również zajęcia rytmiczne i języka angielskiego. Nasi podopieczni korzystają również z dodatkowych zajęć: jeżdżą na basen, ćwiczą karatę i zumbe, tańczą w balecie.

  Staramy się zaspokoić wszystkie potrzeby naszych dzieci, aby miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.

  Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 • Dni otwarte

  Grupa 0C Pani Hanny Roszkowiak - Drzwi otwarte 2 września 2019 w godzinach od 10 do 12 (dzieci pod opieką rodziców) w Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Piasta 1 (pawilon)

 • Zebrania z rodzicami

  Grupa 3A „Biedronki” wych. Pani Anna Popielska – Drzwi otwarte 28 sierpnia 2019 od 11:00 do 13:00

  Grupa 3B wych. Pani Karolina Chąpinska – Drzwi otwarte 30 sierpnia 2019 od 11:00 do 13:00

  Grupa 4C wych. Patrycja Barczak – Drzwi otwarte 26 sierpnia 2019 od 12:00 do 14:00

  Grupa 5A „Smerfy” wych. Pani Renata Przybylak - Zebranie z Rodzicami 30 sierpnia 2019 o godzinie 17:00

  Grupa 0C wych. Pani Hanna Roszkowiak – Zebranie z Rodzicami 29 sierpnia 2019 o godzinie 18:00 w budynku przedszkola miejskiego przy ul. średzkiej

  Zebrania z rodzicami w pozostalych grupach odbędą się we wrześniu.

 • Wyprawka przedszkolna 2019/2020

  Wychowawcy grup udostępnili listy materiałów potrzebnych do pracy z dziećmi w kolejnym roku. Proszę się zapoznać z poniższymi dokumentami:

  Wyprawka A. Popielska

  Wyprawka H. Roszkowiak

  Wyprawka J. Anioła

  Wyprawka M. Leśniewska

  Wyprawka K. Chąpinska

  Wyprawka P. Barczak

  Wyprawka K. Łukomska • Czerwiec w przedszkolu

  Nareszcie mamy lato. Czerwiec to w naszym przedszkolu czas wypatrywania nowej pory roku i rozmów na temat planów wakacyjnych. Czerwiec to również Dzień Dziecka i masa atrakcji dla naszych milusińskich takich jak wycieczki autokarowe, bańki mydlane i smakowite lody.

  Przedszkolacy uczestniczyli w pikniku „Szczęśliwa łąka” prowadzonym przez animatorów w kolorowych przebraniach. Dużym powodzeniem wśród naszych podopiecznych cieszyły się dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie. Dzieci brały udział w licznych konkursach, grach i zabawach. Atrakcją był również posiłek na świeżym powietrzu.

  Początek miesiąca to również dużo radości i pracy związanej z organizacją Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 2. Celem olimpiady jest integrowanie środowiska przedszkolnego na terenie gminy Kostrzyn, rozwijanie sprawności fizycznej i postawy prozdrowotnej oraz propagowanie czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przedszkolacy mają również okazję nawiązać nowe znajomości, sprawdzić swoje siły w rywalizacji i rozwijać odporność emocjonalną w sytuacjach porażki lub zwycięstwa. Dzieci uczestniczyły w 6-ciu konkurencjach: toczenie piłki slalomem, skoki dodawane, bieg wahadłowy z piłką, rzuty woreczkiem do celu, tor przeszkód. Dużo emocji sprawiło zawodnikom rozwiązywanie zagadek na temat dyscyplin sportowych. Była również konkurencja dla wychowawczyń, przy olbrzymim dopingu wychowanków.

  Największą ilość punktów i złote medale zdobyło Przedszkole „Słoneczko” z Siekierek Wielkich, nasze Przedszkole Miejskie zdobyło drugie miejsce, na podium stanęła też reprezentacja Przedszkola „Labado”. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

  Naszymi sponsorami byli: Przedszkole „Słoneczko”, Travel Time – Anna Wieczorek-Baranowska, Szkoła tańca i baletu Solistka – Kinga Strzelczyk, Klub Karate Shotokan Kruk – Jacek Kruk, Gospodarstwo Rolne - Mieczysław Przybylski, Piekarnia „Bogienka”, Lodmax Roman Łabędzki, Sklep papierniczy – Izabela Czerniejewska, Record – Marcin Guziński, Skleb rybny – Krzysztof Skowron, Studio foto – Jarosław Wicher, Asgard Sp. z o.o., Przedszkole „Kubuś Puchatek”, Przedszkole „Labado”, Przedszkole „Akademia Pomysłów”, Przedszkole „Zielony Zakątek”, Rada Rodziców przy Przedszkolu Miejskim.

  Serdecznie dziękujemy!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla „zerówek” odbędzie się 19 czerwca 2019 (środa) o godzinie 10:00 na podwórku przedszkolnym.

  Serdecznie zapraszamy rodziców.

 • Dyżur wakacyjny

  W sekretariacie przedszkola przyjmujemy zapisy dzieci na dyżur wakacyjny.
  Zainteresowanych rodziców prosimy o podpisanie deklaracji do
  25 czerwca 2019.

 • Maj w przedszkolu

  Maj to ulubiony miesiąc wszystkich przedszkolaków ponieważ obchodzimy w nim dzień Mamy i Taty.
  W naszym przedszkolu dzieci przygotowały uroczystości z okazji święta Rodziców. Mamusie i Tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w tańcu, piosence i wierszu.
  Maj to również czas wyjazdów. Wesołe Zajączki i Smerfy odwiedziły Deli Park niedaleko Stęszewa. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, oglądały repliki światowych budowli, gigantyczne modele owadów i mini zoo. Podopieczni mieli również okazję wybawić się na atrakcyjnych placach zabaw.
  Najstarsze grupy: Krasnoludki, Krasnale, Koty, Minionki i Zajączki były w Silverado City – Miasteczku Westernowym w Żninie. Dzieci miały okazję bawić się z kowbojami, obserwować „Napad na bank” - największą w Polsce inscenizacje z użyciem ładunków wybuchowych i pirotechnicznych!. Zachwyciło ich również konne show.
  Jeszcze wiele atrakcji czeka na naszych podopiecznych w czerwcu.

 • Książki w roku szkolnym 2019/2020

  11 czerwca w godzinach 12:30 – 16:00 odbędzie się w przedszkolu kiermasz podręczników na rok szkolny 2019/2020.

  GRUPY 4-LATKÓW
  4A B. Goździak, 4B M. Leśniewska, 4C P. Barczak

  Pakiet Olek i Ada. Poziom A+ olek_i_ada_a_plus.jpg
  Zawartość pakietu:
  - Książka
  - Karty pracy cz. 1
  - Karty pracy cz. 2
  - Wyprawka plastyczna
  Koszt 83 zł


  GRUPY 5-LATKÓW
  5A R. Przybylak, 5B K. Łukomska, 5C S. Lisiak

  Pakiet Olek i Ada. Poziom B olek_i_ada_b.jpg
  Zawartość pakietu:
  - Książka
  - Karty pracy cz. 1-5
  - Wyprawka plastyczna
  Koszt 114 zł
  GRUPY 6-LATKÓW
  0A R. Maryniak-Juchacz, 0B J. Anioła, 0C H. Roszkowiak

  Pakiet Olek i Ada. Poziom B+ olek_i_ada_b_plus.jpg
  Zawartość pakietu:
  - Książka
  - Karty pracy cz. 1-5
  - Wyprawka plastyczna
  Koszt 119 zł

 • Marzec i kwiecień w przedszkolu

  W naszym przedszkolu wreszcie mamy wiosnę!
  Dzieci głośnymi śpiewami z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pożegnały zimę, paląc kukłę Marzanny.
  Nasi podopieczni doczekali się ciepłej pogody, by aktywnie spędzać czas na podwórku przedszkolnym.
  Dzięki uprzejmości Rodziców przedszkolacy mogli budować zamki w nowym piasku, korzystając z podarowanych przez Panią Radną Beatę Jankowiak akcesorów do zabaw na dworze. Dziękujemy również Panu Tacie który ze starego sprzętu wyczarował nowoczesne bujaki.
  Smerfy i Wesołe Zajączki wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt. „Królewna Śniżka”. Pszczółki i Misie również były w Teatrze Animacji na spektaklu pt. „Wielkie problemy małego węża”.
  Dzięki uprzejmości Biblioteki nasze dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Przyjaźni dar odwróci zły czar” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” oraz koncert piosenek animacyjnych przedstawionych przez Teatr Tak.
  Smerfy, Wesołe Zajączki, Krasnale, Krasnoludki rozkoszowały się pełnią lata podziwiając bujną roślinność w poznańskiej Palmiarnii. Wielką radość sprawiło im karmienie rybek i oglądanie egzotycznych zwierząt.
  Misie i Krasnoludki przygotowały koncerty wiosenne dla rodzin, podczas których dzieci mogły popisać się wspaniałymi tańcami, piosenkami i rolami teatralnymi.
  W przedszkolu odbyły się również warsztaty: w glinie, pszczelarskie – „Pszczoły nasi mali przyjaciele”, pieczenia chleba, świąteczne – wielkanocne.
  Dziękujemy Rodzicom za wiele słów wsparcia i zrozumienie w trudnym dla wszystkich okresie strajku.

 • Konto bankowe przedszkola

  Numer konta bankowego Przedszkola Miejskiego w Kostrzynie, na który należy dokonywać wpłat za przedszkole:
  49 1050 1520 1000 0023 6302 0146 • RODO - Obowiązek informacyjny

  Od 25.05.2018 w Polsce stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
  Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Państwa dane znajduje się w naszym dziale dokumenty do pobrania w dokumencie "RODO - obowiązek informacyjny".

Dokumenty do pobrania

W tym dziale znajdują się dokumenty w formie elektronicznej, które można zapisać na własnym komputerze.

Galeria zdjęć

W dziale galeria znajdują się najnowsze fotorelacje z wydarzeń, w których udział nasi podopieczni. Zapraszamy do oglądania.

Nasza Kadra Pedagogiczna

Poznaj kadrę pedagogiczną zajmującą się dziećmi w Miejskim Przedszkolu w Kostrzynie.

Statut przedszkola

Poznaj obowiązujące zasady, według których funkcjonuje Miejskie Przedszkole w Kostrzynie.

Niezbędnik przedszkolaka

Podręczniki, kapcie i nie tylko.
Poznaj pełną listę rzeczy niezbędnych w życiu każdego przedszkolaka.

Skontaktuj się z nami

Poznaj rózne formy kontaktu z naszą placówką.

| aktualny cennik | | statut przedszkola | | kontakt | | polityka prywatności |
close_policy

Polityka prywatności dotycząca plików cookie

Podczas przeglądania naszego serwisu, stosownie do udzielonej zgody oraz konfiguracji przeglądarki, na komputerze użytkownika (urządzeniu końcowym) może zostać zapisany przez nas lub firmę współpracującą jeden lub kilka plików cookie. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami na temat plików cookie oraz sposobu ich wykorzystywania.


Ten serwis podobnie jak większość serwisów internetowych używa technologii „cookies". Cookies są to małe pliki, które są umieszczone na dysku twardym komputera podczas odwiedzania niektórych stron internetowych. Zawierają one informacje na temat komputera i zazwyczaj nie zawierają żadnych danych osobowych. Pliki te nie mogą być wykorzystane do infekowania urządzenia wirusami lub innym złośliwym oprogramowaniem (malware)
Każdy indywidualny Cookie składa się z 4 podstawowych części:

W plikach cookies przechowujemy podstawowe, anonimowe informacje o użytkownikach (np. identyfikator) oraz dane służące podniesieniu wygody korzystania z serwisu,potrzebne dla optymalizacji i poprawnego wyświetlania treści zawartych na stronach oraz kampanii reklamowych. Informacje te służą do:

Stosujemy następujące kategorie plików cookies na naszych stronach:

Użytkownicy naszego serwisu mogą w dowolnej chwili zaprzestać dostarczania tych informacji naszemu serwisowi poprzez wykasowanie plików cookies zapisanych na ich urządzeniach końcowych przez nasz serwis. Aby tego dokonać należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej dotyczące plików cookies.


Możliwe jest również skonfigurowanie przeglądarki w sposób, który zablokuje instalację plików cookie dla określonych, wybranych przez użytkownika stron internetowych lub dla wszystkich stron. Ustawienia takie spowodują jednak utratę opisanych powyżej funkcjonalności, które wymagają instalacji plików cookie.

Zgodnie z wymogami Prawa Telekomunikacyjnego za potwierdzenie zgody na wykorzystanie plików cookies uznaje się skonfigurowanie przeglądarki pozwalające na instalację plików cookies na komputerze. Informacje na temat zastosowań i zarządzania plikami cookie można znaleźć na stronie (wszystkoociasteczkach.pl).

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika). Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Rozumiem, nie pokazuj ponownie tego komunikatu.