Przedszkole Miejskie w Kostrzynie - Niezbędnik przedszkolaka
Przedszkole Miejskie w Kostrzynie

STRONA GŁÓWNA NIEZBęDNIK PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak powinien być zaopatrzony w następujące przybory:
- kapcie, worek na kapcie,
- ręcznik,
- przybory do mycia zębów,
- artykuły papiernicze wg ustaleń z wychowawczyniami poszczególnych grup.

Dzieci najmłodsze, (3-4 latki) powinny posiadać dodatkowy zestaw ubrań (majtki, skarpetki, bluzeczka).

Zaleca się, aby wyposażenia każdego przedszkolaka było podpisane jego imieniem i nazwiskiem.

Kącik dobrych rad dla rodziców

Drogi rodzicu, aby ułatwić dziecku pierwsze dni pobytu w naszym przedszkolu, stosuj się do poniższych rad:

1. Pożegnaj się z dzieckiem jeszcze w szatni, serdecznie, ale nie przedłużaj pożegnania; ustalcie, kiedy po niego przyjdziesz.

2. Gdy dziecko płacze - spróbuj z nim porozmawiać; jeżeli się nie uspokaja przekaż go nauczycielce; dziecko podświadomie szuka ciepła i przytulone przez nauczycielkę nabierze do niej zaufania.

3. Nie zabieraj płaczącego dziecka do domu, w przeciwnym razie możesz pożegnać się z przedszkolem do przyszłego roku.

4. Nie strasz dziecka wypowiedziami typu „jak nie przestaniesz płakać, to po ciebie nie przyjdę”.

5. Jeśli masz jakieś wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielem (nigdy przy dziecku), wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

6. Nie mów przy dziecku czego nie lubi jeść; może odpowiednio zmotywowane będzie zjadało mniej lubiane potrawy, co będzie pożyteczne dla jego rozwoju (chyba, że jest na coś uczulone).

7. Ubranie Twojego dziecka powinno być wygodne i dostosowane do jego możliwości samoobsługowych oraz panujących warunków atmosferycznych: buty wsuwane, spodnie na gumce bez zbędnych guzików i sprzączek.

8. Pamiętaj o ubraniu na zmianę; gdy dziecko się zmoczy na pewno lepiej będzie się czuło w swoich rzeczach.

Nasza Kadra Pedagogiczna

Poznaj kadrę pedagogiczną zajmującą się dziećmi w Miejskim Przedszkolu w Kostrzynie.