Luty 2023 w Przedszkolu

Luty - krótki, zimowy miesiąc upłynął w Przedszkolu Nr 1 pod hasłem karnawału. W tym roku to również czas zimowych ferii. Dzieci, które uczęszczały do przedszkola, wzięły udział w przedstawieniu pt. ,,Akademia Pana Kleksa”, które odbyło się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie.

W lutym wszystkie grupy obchodziły ,,Dzień Kota”- dzieci zapoznały się ze zwyczajami zwierząt. Dowiedziały się różnych ciekawostek o kotach oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. ,,Słoneczka” wykorzystały szare gazety z których stworzyły postać kota.

W niektórych grupach obchodzony był ,,Dzień Dinozaura”, który przypada 26 lutego. ,,Biedronki” wysłuchały opowiadanie o dinozaurach i wykonały pracę plastyczną.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla naszych milusińskich była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że „dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości.” Myślę, że z tym stwierdzeniem mógłby zgodzić się każdy z nas, a z pewnością zgodziły się z nim nasze przedszkolaki. Z okazji tego ważnego święta wszystkie grupy przygotowały piękne występy, na które zaprosili swoje kochane babcie i dziadków. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, a następnie wręczyły swoim najbliższym wcześniej przygotowane upominki. Po uroczystości wspólnie świętowali przy słodkich poczęstunkach.

Nie sposób pominąć Walentynek-czyli święta zakochanych, obchodzonych 14 lutego. W grupie ,,Serduszka” z racji nazwy, Walentynki obchodzone były wyjątkowo twórczo. Została tam uruchomiona poczta walentynkowa, a dzieci tego dnia miały na sobie czerwone stroje.

W każdej grupie nie zabrakło również pysznych pączków serwowanych na podwieczorek z okazji obchodzonego (16 lutego)-Tłustego Czwartku.

Karnawał to oczywiście baliki przebierańców. Były tańce, konkursy, prezentacje strojów i słodki poczęstunek. A w grupie ,,Świetliki” nawet piniata, którą maluszki samodzielnie rozbiły by nacieszyć się jej słodką zawartością.

Warto wspomnieć, że w tym krótkim, bo feryjnym miesiącu, w ramach programu ,,Poznaj Ławicę” na lotnisko w Poznaniu wybrała się grupa ,,Serduszka”. 6-latki zwiedzały lotnisko oraz siedzibę straży pożarnej a w drodze powrotnej, obejrzały film w kinie ,,Helios”.

Grupa ta również przygotowała ciekawy występ taneczno-muzyczny dla seniorów z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Odbył się on w restauracji ,,Biesiada”, w odpowiedzi na zaproszenie pani Elżbiety Mielcarek.

W ramach cyklicznych kontaktów z absolwentami naszego przedszkola, grupę 4-latków ,,Krasnoludków” odwiedziła drugoklasistka Zuzia. Opowiadała ona dzieciom o szkole, omawiała zawartość swojego plecaka oraz przeczytała bajkę ,,Złoto włosa i trzy niedźwiadki”. Spotkanie było ciekawe i przyniosło dzieciom mnóstwo radości.

Warto wspomnieć, iż nie zabrakło nam czasu na realizację kolejnych zadań z programów i projektów edukacyjnych, realizowanych w naszej placówce.