Grupa Pszczółki

„Pszczółki” to grupa 3 – latków, która liczy 24 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 14 chłopców. Wszystkie „Pszczółki” dzielnie przeszły okres adaptacji i zmieniają się w przedszkolaki na medal.

Jesteśmy wesołą grupą, która lubi spędzać miło czas. Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Ogromną radość sprawiają im również spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych.

„Pszczółki” dużą uwagę poświęcają na kształcenie umiejętności samoobsługowych – bardzo dobrze sobie z tym radzą. Wszystkie ich działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. W przedszkolu czują się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi im nowe pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.

W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc”, pomaga nam w tym program wychowania przedszkolnego „Planeta dzieci – prawda, dobro, piękno w świecie wartości.”

Ścieżka sensoryczna

Poranna gimnastyka