Marzec w przedszkolu

Marzec w naszym przedszkolu był pełen ciekawych wydarzeń.

Przedszkolaki uczyły się o pierwszych oznakach wiosny oraz czujnie ich wypatrywały podczas spacerów po okolicy. W oczekiwaniu na wiosnę przygotowywały piękne wiosenne prace oraz poznawały piosenki o wiośnie. Grupa Krasnoludków założyła hodowlę fasoli. Dzieci zapoznały się z poszczególnymi stadiami rozwoju fasoli oraz z odpowiednimi warunkami wzrostu. Trzylatki zadowolone ze swojej pracy, dumnie obserwują zachodzące zmiany w hodowli fasoli. Założony też został ogródek warzywny i zielnik, który został zorganizowany na terenie naszego podwórka.

8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu dziewczynki zamieniły się w księżniczki, a od swoich kolegów otrzymały serdecznie życzenia oraz upominki. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

18.03 Serduszka i Liski wybrały się na wycieczkę do Poznańskiego Muzeum Pyry oraz Jump Arena. W muzeum dzieci dowiedziały się o pochodzeniu Pyry, skąd się wzięła nazwa. Przygotowywały własną Pyrę, którą po upieczeniu zabrały do domu i mogły ją zjeść. W Jump Arena- dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania. Wspólnie skakały i bawiły się na trampolinach oraz przechodziły park linowy pod okiem instruktorów. Wszyscy świetnie się bawili i zmęczeni wrócili do przedszkola. Na wycieczkę do Poznańskiego Muzeum Pyry wybrały się również Pszczółki i Misie, zobaczyły na Starym Rynku Koziołki trykające się na ratuszowej wieży. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły plac zabaw Maxi Fun w Swarzędzu na którym świetnie się bawiły.

Realizując tygodniowy temat o sporcie dzieci z grupy Żabki zorganizowały grupowe zawody sportowe. Podczas zajęć dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Natomiast grupa Pszczółek zwiedziła boisko lekkoatletyczne przy SP 2 w Kostrzynie. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że SPORT TO ZDROWIE.

W lutym, a konkretnie 17, w grupie Żabek i Kotków obchodziliśmy „Dzień Kota”. Dzieci poznały różne ciekawostki o tych pupilach, przygotowały piękne prace przedstawiające kotki, a za sprawą specjalnych kredek twarze naszych najmłodszych przedszkolaków zamieniły się w kocie pyszczki. Natomiast 24 lutego, za sprawą wypadającego w tym dniu Tłustego Czwartku w wielu grupach można było usłyszeć rozmowy o popularnych słodkościach jakimi są pączki. Nasi milusińscy w tym dniu na podwieczorek skosztowali te łakocie. Następnego dnia, czyli 25.02 świętowaliśmy przypadający w sobotę (26.02), Dzień Dinozaura. Przedszkolaki poznały różne rodzaje dinozaurów, oglądali je w wymiarze 3D, a także wykonanych zostało wiele prac plastycznych z dinozaurem w roli głównej.

Pierwszego dnia wiosny 21 marca wszystkie grupy z naszego przedszkola tradycyjnie jak co roku pożegnały zimę. Grupa Lisków wykonała piękną Marzannę, która została spalona na placu przedszkolnym. Dzieci z grupy Żabek tego dnia świętowały dzień żaby, który przypadał 20.03 br. Serduszka 21.03 obchodziły Dzień Kolorowej Skarpetki, Światowy Dzień Osób Z Zespołem Downa. Każdy w tym dniu miał ubrane dwie różne skarpetki na znak solidarności. Przedszkolaki przygotowały prace plastyczną, która przedstawiała różne wzory i kolory. Dowiedziały się również, że mimo że każdy jest inny wszyscy musimy traktować siebie tak samo.

W czwartek 24 marca dzieci z grupy Kotki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dowiedziały się skąd pochodzi ta pyszna, chrupiąca przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Sami również postanowili udekorować gofry dżemem, nutellą, owocami oraz bitą śmietaną. Gofry smakowały znakomicie!

31 marca najmłodsza grupa przedszkolaków Krasnoludki odwiedziła po raz pierwszy Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy.

Przed nam dużo radosnej pracy związanej z wielkanocnymi zwyczjami.