Marzec w przedszkolu

Marzec to oczekiwanie na wiosnę. Zanim nasi podopieczni wyszli na ulicę z Marzanną i okrzykami „by zima poszła precz” musieli wykonać wiele zadań. Wesołe Zajączki eksperymentowały – stworzyły ciecz nienewtonowską, a Biedronki odkrywały nowe barwy mieszając kolory. Wszystkie grupy brały udział w warsztatach slime i lizaków. Wykonaną masę plastyczną wykorzystały do ćwiczeń motoryki oraz wyobraźni.

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet – chłopcy wręczali dziewczynkom upominki. Serduszka w tym dniu zamieniły się w królewny i królewiczów. Serduszka obchodziły również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu przedszkolacy założyli dwie różne skarpetki na znak solidarności z niepełnosprawnymi dziećmi. Dowiedzieli się co to za choroba i że każdego należy traktować tak samo bez względu na to czy jest zdrowy czy chory. Rybki brały udział w wiosennym wyzwaniu Gagadka i Gagadkoliny i otrzymały certyfikat wykonania wiosennej misji.

12 marca w przedszkolu odbył się konkurs matematyczny dla 6-latków. Przedstawiciele najstarszych grup zmierzyli się z królową nauk. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ponieważ, by wziąć udział w konkursie należało przebrnąć przez skąplikowane eliminacje klasowe. Zwycieżczynią została Helenka, jedyna dziewczynka wśród uczestników. GRATULUJEMY!

Pszczółki bawiły się w cukierników i na deserek upiekły marchewkowe babeczki. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany pierwszy dzień wiosny. Dzieci wspólnie wykonały Marzannę, która została spalona by tradycji ludowej stało się zadość.

Wiosna to oczywiście prace w ogrodzie. Nasi przedszkolacy zabrali się do siania i sadzenia roślin. Wesołe Zajączki i Biedronki siały rzeżuchę, a Misie założyły hodowlę cebuli oraz posiały owies. Biedronki i Pszczółki posadzilły kwiatki.

Wszystkie grupy brały udział w wielkanocnych warsztatach – wykonały przepiękne wiosenne, zielone kompozycje zamknięte w szkle oraz malowały, przyozdabiały drewniane zajączki. Liski dbając o ekologię wykonały świateczne pisanki ze słomek, które już nie nadawały się do użytku spożywczego.

W tym roku Zajączek przyszedł do dzieci wcześniej z powodu pandemi i zapowiadanego zamknięcia przedszkola. Na szczęście Zając zdążył zostawić prezenty na podwórku przedszkolnym, których podopieczni szukali z radością.

Przed nami znowu ciężki czas zamknięcia i pracy zdalnej.