Grupa Krasnoludki

Krasnoludki to grupa 5- latków do której uczęszcza 25 dzielnych przedszkolaków. Wychowawcą jest Pani Renata Przybylak, a pomocą nauczyciela Pani Angelina Skotarek.

Krasnoludki są bardzo pracowite, dlatego już od początku roku szkolnego realizują różne projekty edukacyjne. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Czytelniczy Bajki Pomagajki. Głównym zadaniem jest czytanie bajek terapeutycznych, które pomagają oswoić się z emocjami i problemami bohaterów, oraz zawierają wskazówki, co można zrobić by poradzić sobie w podobnych sytuacjach. Alfabet logopedyczny – to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który stymuluje rozwój mowy Krasnoludków. Podczas realizacji Ogólnopolskiego Projektu Bocian, przedszkolaki dowiadują się wielu ciekawostek ze świata przyrody. Czy wiesz gdzie giną twoje skarpetki?, to przedszkolny program czytelniczy podczas, którego dzieci poznają przygody dziesięciu skarpetek. Aby się wyciszyć, skoncentrować i zintegrować Krasnoludki biorą udział w innowacji pedagogicznej Joga i uważność.

Grupa Krasnoludki to również wspaniali i uważni słuchacze, dlatego bardzo sobie cenimy współpracę z oddziałem dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn. Przedszkolaki raz w miesiącu uczestniczą w spotkaniach z literaturą, które odbywają się na terenie biblioteki.

Nasza grupa to również wspaniali kucharze, dlatego w tym roku szkolnym będziemy kontynuować pisanie naszej „Krasnoludkowej Księgi Przepisów”. Tam trafiają wszystkie przepisy na potrawy wykonane w naszej grupie.