Grupa Krasnoludki

Krasnoludki to grupa 4 – latków, która uczęszcza do naszego przedszkola już drugi rok. Wychowawcą jest Renata Przybylak, a pomocą nauczyciela Angelina Skotarek.

Przedszkolaki w naszej grupie są bardzo ciekawe świata, dlatego realizujemy różne programy edukacyjne. Pierwszym z nich jest Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować”. Do realizacji zadań wykorzystujemy matę do kodowania, rozwijając w ten sposób wyobraźnię i kreatywność. „Z EDUMUZ w logopedię” to kolejny ogólnopolski program realizowany w grupie Krasnoludki. Realizując zadania świetnie się bawimy i jednocześnie wykonujemy ćwiczenia oddechowe i usprawniające aparat artykulacyjny. Te dwa projekty realizujemy od początku roku szkolnego, do kolejnych dołączymy od października. „Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci” – dzięki niemu podopieczni dowiedzą się co to jest język migowy, poznają podstawowe znaki, w ten sposób będziemy ćwiczyć między innymi pamięć, motorykę małą. „Zabawy Podwórkowe” to Ogólnopolski Projekt dzięki któremu przedszkolaki poznają zabawy ruchowe z przed lat.

Grupa Krasnoludki to również wspaniali i uważni słuchacze, dlatego bardzo sobie cenimy współpracę z oddziałem dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn. Przedszkolaki raz w miesiącu uczestniczą w spotkaniach z literaturą, które odbywają się na terenie biblioteki.

Nasza grupa to również wspaniali kucharze, dlatego w tym roku szkolnym będziemy kontynuować pisanie naszej „Krasnoludkowej Księgi Przepisów”. Tam trafiają wszystkie przepisy na potrawy wykonane w naszej grupie.

W bieżącym roku szkolnym poszerzamy naszą wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności, pracując w oparciu o program wychowania przedszkolnego Planeta dzieci „Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”