Czerwiec 2024 w Przedszkolu

Czerwiec był jednym z najweselszych miesięcy w naszym przedszkolu. Wszystkie grupy wybrały się do Centrum Aktywności ,,Frajda” w Kostrzynie. Dzieci spędziły czas bawiąc się na dmuchanym placu zabaw, co zapewniło wielką rozrywkę i radość dla wszystkich.

Czerwiec to również miesiąc letnich wycieczek. Grupy Jagódki i Jeżyki były na wycieczce z okazji Dnia Dziecka w Gospodarstwie Agroturystycznym Alpaki Poraja w Budziejewie. Dzieci poznały zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo oraz mogły nakarmić alpaki. Odbyły się tam również warsztaty plastyczne oraz zabawy edukacyjne w parku z ,,Panią Lato” podczas których. przedszkolacy poznali zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas zbliżających się wakacji.

Grupa Świetliki i Pszczółki była na wycieczce surwiwalowej w Puszczykowie, a Krasnoludki i Kotki w Gnieźnie, w Auli Pomnik na spektaklu ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Spektakl ten uświadomił dzieciom jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nadmiernym korzystaniem z telefonów komórkowych, gier komputerowych oraz jak ważni w naszym życiu są przyjaciele i ich wsparcie. Dzieci były zachwycone piękną muzyką i kostiumami aktorów.

Żabki oraz Szopy wybrały się na wycieczkę do Centrum Leśnej Przygody ,,Szumi Bór” w Rajmundowie. Celem wycieczki było obcowanie z naturą, zapoznanie z podstawowymi informacjami dotyczącymi lasu i pracy leśnika.

Grupa Koniczynki była na wycieczce w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły strażnicę oraz muzeum strażackie. Poznały zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz obejrzeć stroje strażackie i specjalne do walki z owadami.

Grupa Świetliki i Pszczółki była na wycieczce w Bibliotece Publicznej w Kostrzynie. Wszystkie wycieczki podobały się przedszkolakom i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Podczas ciepłych dni przedszkolacy wybrali się na pyszne lody do restauracji Biesiada i lodziarni Kraina Lodów. Wszyscy w ten sposób świętowali zakończenie roku szkolnego.

Grupa Pszczółki przygotowała i upiekła w przedszkolu pyszną pizzę, której zapach roznosił się po całym przedszkolu.

Świetliki zrealizowały kolejne zadanie z Projektu Witaminki - wyzwanie warzywne rzodkiewkowe i ogórkowe. Motylki zrealizowały kolejne zadanie z projektu ,,Nie lada to gratka, poznajemy misia Uszatka” – czy Afryka dla Uszatka jest dzika? Dzieci słuchały opowiadania, szukały Afryki na mapie i globusie, poznały przyjaciół z czarnego lądu oraz bawiły się przy afrykańskiej muzyce.

Dnia 10 czerwca odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków na kostrzyńskim orliku. Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach: toczenie piłki koszykowej slalomem, skoki dodawane, bieg wahadłowy z piłką, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód, konkurs wiedzy oraz konkurencja dla wychowawcy. Mali sportowcy z naszego przedszkola zajęli IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

przedszkole nr 1 w kostrzynie

Dnia 14 czerwca w naszym przedszkolu odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny ,,Łamigłówki Mądrej Główki”. Reprezentantem naszego przedszkola był Antek z grupy ,,Żabki”, który wygrał eliminacje wewnątrzprzedszkolne. Młodzi matematycy musieli wykazać się wiedzą z dodawania, odejmowania, porównywania, kodowania i logicznego myślenia. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Kowalski z Przedszkola ,, Pozytywka”.

Czerwiec to również miesiąc, w którym żegnamy najstarsze grupy w przedszkolu. Dnia 21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola. Dzieci z grupy Kotki pożegnały Żabki i Szopy. Przedszkolacy zaprezentowali piękny występ artystyczny podczas, którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki i pięknie tańczyli. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim absolwentom dyplomy, gratulując i życząc samych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym.

Wszyscy pracownicy przedszkola życzą przedszkolakom bezpiecznego wypoczynku, radości i wielu niezapomnianych przygód w czasie wakacji.