Czerwiec w przedszkolu

Czerwiec jak, co roku jest bardzo intensywnym miesiącem dla wszystkich przedszkolaków. Zaczynamy go Dniem Dziecka, gdzie na balonowym placu zabaw udekorowanym specjalnie na ten dzień, dzieci w pomalowanych buźkach mogły brać udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych zorganizowanych przez wychowawczynie. Panie kucharki uszykowały na obiad ulubione danie - zupę pomidorową, frytki, surówkę i nuggetsy. Piękna pogoda, która nam dopisywała pozwoliła na zjedzenie obiadu na dworze.

Następnego dnia pierwsze grupy wyruszyły na wycieczkę. Liski oraz Serduszka wybrały się do Parku Dinozaurów w Rogowie. Dzieci przeszły przez ścieżkę dydaktyczną, zwiedziły Muzeum Paleontologiczne. Miały również warsztaty malowania koszulek, które zabrali do domu. Na koniec wszyscy skorzystali z zabawy na dużym terenie w parku. Kotki, Krasnoludki wybrały się na pierwszą wycieczkę do Fabryki Śmiechu Michałek w Poznaniu, gdzie bawiły się na ogromnym placu zabaw, korzystając z wielu konstrukcji, które znajdują się w środku. Przedszkolaki nie bały się wchodzić na wysokie zjeżdżalnie, liny czy też skakać na trampolinach. Wyjazd był bardzo udany dla każdego z nich. Żabki oraz Biedronki również były na placu zabaw, a po wyczerpującej zabawie pojechały do Mc Donalda i z uśmiechem wróciły do przedszkola. Misie oraz Pszczółki wyruszyły na wycieczkę do Silverado City w Żninie. Dzieci mogły się poczuć jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Kowboj opowiedział im historię związaną z miastem oraz życiem kowboi. Przedszkolaki zobaczyły teatralny pokaz na głównej ulicy miasta. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

7 czerwca po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią odbyła się Gminna Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Nr 1 oraz Urząd Miejski w Kostrzynie. Wzięło w niej udział 11 drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy. Dzieci uczestniczyły w siedmiu konkurencjach, w których musiały wykazać się szybkością, sprawnością i współpracą w grupie. Każda drużyna poradziła sobie znakomicie, a najlepszy okazał się Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Iwnie! Dzięki sponsorom każde przedszkole niezależne od zdobytego miejsca zostało nagrodzone prezentami dla placówki i piłką dla każdego dziecka, za co bardzo dziękujemy!

8 czerwca w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs matematyczny “Łamigłówki mądrej główki”, w którym wzięło udział 9 uczestników - reprezentantów najstarszych grup. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie, chociaż zadania nie były takie łatwe. Najlepszy okazał się Alan i Nikodem z grupy Pszczółki, a trzecie miejsce zajęła Iga z grupy Liski.

W czerwcu wszystkie grupy występowały przed swoim rodzicami z okazji ich święta, śpiewali i tańczyli, a rodzice nie mogli ukryć wzruszenia.

Zbliżające się wakacje to czas spotkań z policjantami z Komisariatu w Kostrzynie. Odwiedzili nas mł. asp. Izabela Adamczak Humeniuk i asp. Szt. Tomasz Kasprzak w towarzystwie maskotki „Pyrek”. Celem było zapoznanie dzieci z zagrożeniami jakie mogą na nie czyhać podczas wakacji. Na koniec podopieczni otrzymali opaski odblaskowe.

Nasza najmłodsza grupa Kotki odwiedziła bibliotekę, gdzie wysłuchała bajki pt. “Gruffallo” i bawiła się klockami. Żabki udały się do Kostrzyńskiego Kina za Rogiem na bajkę pt. “Klara Muu”.

Koniec czerwca to pora pożegnań. Misie i Pszczółki zjadły pożegnalną pizzę. Wszystkie grupy wybrały się na lody.

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku dla grup 6-latków. Serduszka pożegnały starszaki występem artystycznym. Liski zatańczyły poloneza, a Misie i Pszczółki śpiewały oraz tańczyły. Najstarsze grupy opuszczają nasze przedszkole, przed nimi nauka w szkole.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie książek dla absolwentów oraz dofinansowanie autokarów na wyjazdy z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!