Grudzień 2022 w Przedszkolu

Grudzień to miesiąc magiczny, przepełniony radością i miłością. Wszyscy czują magię Świąt Bożego Narodzenia. To czas, w którym wszystkie grupy przedszkolne ubierają i ozdabiają choinki w swoich salach oraz śpiewają kolędy. Szopy i Kotki upiekły pierniki, których zapach można było poczuć w całym przedszkolu. Szopy również wykonały ozdoby z masy porcelanowej, które zabrały do swoich domów.

6 grudnia na dzieci czekały upominki od Świętego Mikołaja. Święta to czas bezinteresownej pomocy. Serduszka i Biedronki to mali wolontariusze, którzy zorganizowali zbiórkę dla schroniska dla zwierząt w Skałowie. Przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się autobusem gminnym do schroniska i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych “Ja i pies” oraz zwiedziły schronisko.

Przedszkole również przyłączyło się do akcji społecznej “Przytulne życzenia”, której celem była zbiórka skarpet bezuciskowych dla Seniorów z Domów Pomocy Społecznej. Dzieci zrobiły kartki świąteczne dla każdego seniora. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Koncertowy dobry gest, to nazwa projektu realizowanego przez Pszczółki z myślą o seniorach. Raz w miesiącu do dzieci przychodzi senior ze Stowarzyszenia Vita, który promuje czytelnictwo. W ramach podziękowań dzieci wraz z Panią przedstawiły dla seniorów świąteczny występ.

Nasze Pszczółki, Świetliki oraz Żabki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na warsztaty bożonarodzeniowe. Wspólnie przygotowali ozdoby świąteczne: stroiki, bałwanki, choinki, a przy tym spędzili ze sobą wspaniałe i radosne chwile, którym towarzyszyło kolędowanie.

Do Krasnoludków przyszli wyjątkowi goście, absolwenci naszego przedszkola Krzysztof i Natalka, którzy pod opieką Pani Julii Bieńkowskiej śpiewali kolędy przy akompaniamencie pianina.

Na świąteczną wycieczkę do Uzarzewa wybrały się Żabki oraz Słoneczka. Zwiedziły Muzeum Przyrodnicze, wykonały bożonarodzeniowe ozdoby, a niespodzianką okazało się spotkanie z Mikołajem. Oj, co to była za radość. Szopy, Biedronki i Serduszka zwiedzały Fabrykę Bombek Bolglass w Gnieźnie, gdzie przyozdobiły własne bombki, które zabrały do domu. Dla Szopów była to pierwsza wycieczka, ale na pewno nie ostatnia. Kotki oraz Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do Świątecznej Krainy w Promnie, gdzie przygotowały zapachowe woreczki i spotkały się ze Świętym Mikołajem.

21 i 22 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyczekiwany gość - Gwiazdor. Dzieci nie mogły się doczekać jego przyjścia. Każda grupa zaprezentowała wysęp artystyczny, a Gość nagrodził dzieci prezentem. Tradycją w naszym przedszkolu są Wigilie grupowe na których składamy sobie życzenia i wspólnie świętujemy.