Grudzień 2023 w Przedszkolu

Gdy tylko grudzień zagości na łamach kalendarza, w naszym przedszkolu robi się radośnie i gwarno. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przeżywały nadejście zimy. Z utęsknieniem wypatrywały opadów śniegu. Nie zapomniały też o skrzydlatych gościach z ogródka umieszczając karmnik na drzewie. Teraz regularnie i zgodnie z przyrodniczymi nakazami dokarmiają i obserwują odpoczywające w nim ptaki.

przedszkole nr 1 w kostrzynie

W grudniowy poranek dzieci z grup „Kotki, Szopy, Krasnoludki i Żabki” odwiedziły Fabrykę Bombek w Gnieźnie. Przedszkolaki mogły obserwować proces produkcji ozdób choinkowych. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych szklanych ozdób. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła przedszkolaków w świąteczny nastrój.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia we wszystkich salach przedszkolnych zawitały pięknie przystrojone choinki we własnoręcznie przygotowane ozdoby, a Mikołaj potajemnie zostawił w butach wszystkich przedszkolaków drobne upominki.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy domy napełniają się ciepłem i zaczynają rozbrzmiewać w nich dźwięki kolęd. To chwile, kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia. Szczególne znaczenie miały też dla nas chwile spędzone w przedszkolu podczas warsztatów świątecznych z rodzicami. Wszyscy z ogromnym zapałem podjęli się zadań, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Nasze warsztaty umiliły występy dzieci w pięknych przedstawieniach bożonarodzeniowych oraz wspólne kolędowanie.

przedszkole nr 1 w kostrzynie

22 grudnia przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Gwiazdor. Powitaliśmy go piosenką i radosnym tańcem. Wszystkie dzieci dostały prezenty. Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Zarówno maluszki, jak i starszaki z zapałem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych im zajęciach i aktywnościach. A było ich nie mało: działania ekologiczno- przyrodnicze, zimowe wylepianki śniegowe, łańcuchy oraz prace plastyczne. Grupę „Krasnoludki” odwiedził absolwent przedszkola Krzysztof Adamski wraz z przyjaciółmi ze Szkoły Muzycznej, przedstawiając koncert kolęd, które rozbrzmiewały po całym przedszkolu wprowadzając w magiczny nastrój świąt.

Pełną parą ruszyły także międzygrupowe przygotowania do wigilii. Z kuchni unosił się zapach łazanek z kapustą i korzennych pierników upieczonych przez nasze pracowite „Pszczółki”.