Grudzień w przedszkolu

Grudzień to czas magiczny, również dla naszych przedszkolaków.

Z początkiem grudnia najstarsze grupy Misie oraz Pszczółki wybrały się na plantację choinek w Pięczkowie, skąd przywieźli dwie piękne choinki, które ozdobiły nasz hol.

1 grudnia wszystkie grupy rozpoczęły wykonywanie zadań z kalendarza adwentowego, który znalazł się w każdej sali. Zadania były bardzo przyjemne, a więc dzieci z radością je wykonywały i nie mogły doczekać się kolejnych dni.

Serduszka oraz Liski wybrały się do biblioteki. Została przeczytana im bajka pt.”Kamyczek- Wesołych Świąt”. Następnie zostali oprowadzeni po zakamarkach biblioteki, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i na pewno będą tam stałymi gośćmi. W bibliotece mieści się również Kino za Rogiem nasze grupy 4, 5 oraz 6 latków wybrały się na bajkę pt. “Ratujmy Mikołaja”.

6 grudnia nasze przedszkolaki obchodziły Mikołajki. Wszystkie grupy pięknie ozdobiły choinki i swoje sale. Dla wszystkich dzieci Mikołaj zostawił słodkie upominki.

Serduszka, Pszczółki i Liski kontynuowały projekt o Dziesięciu Skarpetkach. Pszczółki realizują również projekt Dzieci uczą rodziców oraz Kodowanie na dywanie. Dzieci z grupy Żabek poznały twórczość Wojciecha Fangora, a następnie stworzyły piękne prace malowane na mleku.

Nasze Krasnoludki stworzyły tunel sensoryczny, podczas przechodzenia uczyły sie wyróżniać zmysły człowieka, bardzo zaciekawione chętnie pokonywały go kilkakrotnie. Maluszki zakończyły realizację projektu Akademia Kici Koci. Wykonały wszystkie zadania, które były w programie.

W połowie grudnia Święty Mikołaj wraz z Elfami zaprosili Żabki, Biedronki, Serduszka i Liski do Świątecznej Krainy, gdzie dzieci poznały zwyczaje bożonarodzeniowe w innych krajach. Wykonały śliczne stroiki, które w każdym domu ozdobiły wigilijny stół. Nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, który wysłuchał marzeń naszych przedszkolaków.

Pszczółki oraz Misie przygotowały magiczne Jasełka dla rodziców, które mogli zobaczyć w przedszkolu. Pozostałe grupy również przygotowywały piękne występy, które wysłaliśmy rodzicom.

W naszym przedszkolu odbyła się również świąteczna sesja zdjęciowa zorganizowana przez Panią Justynę, dzieci chętnie pozowały, a rodzice dostali piękne zdjęcia.

21 grudnia odwiedził nas ktoś wyjątkowy, zjawił się gość na którego wszystkie dzieci czekały cały rok. Spotkanie z Gwiazdorem było wielkim przeżyciem. Każda grupa zaprezentowała krótki występ, a następnie otrzymała cudowne prezenty. Radość dzieci była ogromna!

W tym dniu każda sala była wypełniona radością, miłością i uśmiechem. Cudowny czas spędziliśmy na wspólnej Wigilii, śpiewaniu kolęd i składaniu życzeń.

Z tym świątecznym nastrojem życzymy Państwu dobrego, Nowego 2022 roku!