Kwiecień 2023 w Przedszkolu

Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy, torche lata - choć pogoda kwietniowa płatała nam wiele figli to i tak nie przeszkodziła naszym przedszkolakom spędzić go aktywnie. Już na początku kwietnia wchodząc w nastrój Wielkanocy nasze przedszkolaki za pomocą różnych form i metod poznały na zajęciach tradycje i symbole świąteczne. Dzieci z wszystkich grup miały także możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat świąt uczestnicząc w warsztatach wielkanocnych zrealizowanych przez nasze Panie. Celem warsztatów było przede wszystkim wykonanie wspaniałych ozdób oraz posianie rzeżuszki, która ozdabiała stół wielkanocny w domach przedszkolaków.

20 kwietnia grupy: Pszczółki i Świetliki wyjechały na wycieczkę do Zaczarowanej Zagrody w Ulejnie. Ach, co to był za dzień! Dzieci miały okazję dotknąć wiele zwierząt gospodarskich (i nie tylko, także sarenki) oraz cieszyć się ich towarzystwem. Przedszkolaki dowiedziały się, że większość zwierząt przebywających w zagrodzie została odebrane z miejsc, gdzie nie były dobrze traktowane – była to dobra okazja do omówienia kwestii szacunku do zwierząt. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie ozdabiały drewniane sylwety zwierząt poznanych tego dnia. Następnie zjadły przepyszną kiełbaskę z ogniska. Finałem pobytu w Zagrodzie była jazda konna.

Żabki i Szopy pojechały do Poznania na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Krasnoludki i Kotki były w Starym Zoo, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Na farmie”. Nasi podopieczni wysłuchali opowiadania oraz mięli okazję karmić i głaskać zwierzęta gospodarstwa domowego. Serduszka również były w Starym Zoo, ale na wycieczkę pojechały pociągiem.

W ostatnie dni kwietniowej pogody Pszczółki zasiały wiele zdrowych warzyw w ogródku przedszkolnym (buraki, cebulkę, marchewkę, szpinak).