Luty w przedszkolu

Wraz z nadejściem najkrótszego miesiąca w roku kalendarzowym nasze wspaniałe przedszkolaki powróciły do placówki po feriach zimowych. Luty mimo małej ilości dni okazał się bardzo pracowity, a zarazem emocjonujący.

Serduszka i Żabki rozpoczęły miesiąc od nagrania spóźnionych występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Piękne przygotowane przedstawienia zostały uwiecznione na filmach i przesłane krewnym. Ponadto dzieci z grupy Biedronki dowiedziały się czym jest drzewo genealogiczne i przystąpiły do tworzenia takich drzew swoich rodzin.

9 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na początku wszystkie przedszkolaki dowiedziały się skąd wywodzi się ta potrwa, z jakich składników się składa oraz jak się ją przygotowuje. Następnie przystąpiły do działania. Niektóre grupy wykorzystując różne techniki stworzyły cudowne prace plastyczne przedstawiające pizze, natomiast nasze starszaki z grupy Pszczółki przygotowały pyszną i pachnącą pizzę, którą skosztowały podczas obiadku.

Od 7 do 11 lutego realizowaliśmy w naszej placówce tygodniowy temat o samodzielności w kuchni. Nasi podopieczni opowiadali jak pomagają rodzicom w kuchni oraz jakie zasady bezpiecznego zachowania w niej obowiązują Podczas tego tygodnia dzieci z grupy Kotki przygotowały pyszne i zdrowe kanapki, Żabki wykonały owocowe szaszłyki, Misie sałatkę owocową, natomiast Krasnoludki przygotowały ciastka bananowe. Wykonując te wszystkie smakowite i apetyczne przekąski przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność i wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Miesiąc luty nazywany jest miesiącem zakochanych, a to wszystko za sprawą Walentynek. Biedronki i Serduszka oczywiście o tym nie zapomniały. Świętując ten dzień dzieci z tych grup dowiedziały się kim był święty Walenty. Poznały tradycje związane z obchodami tego dnia, zarówno w Polsce, jak i innych krajach. A także jak ważne jest serce w naszym organizmie oraz co to jest miłość, jak i do kogo ją okazujemy. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach przygotowanych przez swoje wychowawczynie, a Biedroneczki wykonały cudowne serduszka z masy solnej.

W lutym, a konkretnie 17, w grupie Żabek i Kotków obchodziliśmy „Dzień Kota”. Dzieci poznały różne ciekawostki o tych pupilach, przygotowały piękne prace przedstawiające kotki, a za sprawą specjalnych kredek twarze naszych najmłodszych przedszkolaków zamieniły się w kocie pyszczki. Natomiast 24 lutego, za sprawą wypadającego w tym dniu Tłustego Czwartku w wielu grupach można było usłyszeć rozmowy o popularnych słodkościach jakimi są pączki. Nasi milusińscy w tym dniu na podwieczorek skosztowali te łakocie. Następnego dnia, czyli 25.02 świętowaliśmy przypadający w sobotę (26.02), Dzień Dinozaura. Przedszkolaki poznały różne rodzaje dinozaurów, oglądali je w wymiarze 3D, a także wykonanych zostało wiele prac plastycznych z dinozaurem w roli głównej.

Ponadto w tym miesiącu nie zabrakło wycieczek autobusowych. Nasze najstarsze przedszkolaki – Pszczółki i Misie, wybrały się do Poznania, gdzie odwiedziły Palmiarnię oraz Komendę Miejskiej Straży Pożarnej przy ulicy Bobrzańskiej. Tam, dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych OGNIK oraz obejrzały sprzęt ratowniczy. Dowiedziały się jak sobie radzić i co robić w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zachwyceni i zadowoloni. Natomiast naszych milusińskich z najmłodszych grup odwiedziła Pani Ania z biblioteki, która przeczytała utwór Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Luty to także czas karnawału. We wszystkich grupach odbyły się długo wyczekiwane baliki karnawałowe. Świętowaliśmy ten dzień razem z wróżkami, księżniczkami, policjantami, czarodziejami i innymi magicznymi postaciami, w role których wcielili się nasi podopieczni. W tych dniach muzyka towarzyszyła nam na każdym kroku. Nie zabrakło szalonych tańców, przeróżnych konkurencji, czy cudnie przystrojonych sal.

Od 1 lutego rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023, która obejmuje dzieci z roczników 3-latki (ur. 2019), 4-latki (ur. 2018), 5-latki (ur. 2017), 6-latki (ur. 2016).

Mimo tych wszystkich świąt i szczególnych dni nie zabrakło nam czasu na wykonanie kolejnych zadań z Programów i Projektów Edukacyjnych jakie w naszej placówce są realizowane.