Maj 2023 w Przedszkolu

Maj, ten wiosenny i słoneczny miesiąc, w Przedszkolu nr 1 obfitował w ciekawe i ambitne wydarzenia.

Już na początku tego miesiąca nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych „Ja i Pies”, prowadzone przez Pana Tomka oraz jego psa o imieniu „Saga”. Pan Tomek wyjaśniał w jaki sposób należy zachować się podczas nieprzewidzianego ataku groźnego zwierzęcia. Omówił również cały wachlarz zachowań zwierząt oraz to w jaki sposób człowiek powinien z nimi postępować. Przedszkolaki natomiast wraz z rodzicami i wychowawczyniami zorganizowały zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Zebrano pokaźną ilość karmy, koców, pościeli i innych niezbędnych artykułów.

Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w przyrodniczych warsztatach „Dbamy o Przyrodę” podczas których odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci oraz szanowania naszej planety. W trakcie wykonane zostały upominki z okazji Dnia Mamy. Były to lniane torby - malowane przez dzieci lub słoiczki z miodem wypełnione bakaliami.

Dzieci z grupy Szopy i Świetliki odbyły swoją pierwszą wizytę w bibliotece. Natomiast 4-latki z grupy Krasnale uczestniczyły w lekcji przyrody przeprowadzonej przez chłopca o imieniu Krzyś - absolwenta naszego przedszkola . Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ptakach.

„Krasnoludki” i „Szopy” miały wycieczkę do Osady Traperskiej w Bolechówku. Tam zwiedzały między innymi mini zoo oraz mogły zobaczyć psie zaprzęgi i obcować na wyciągnięcie ręki z ciekawymi zwierzętami.

Grupy „zerówkowe” czyli Biedronki, Słoneczka i Serduszka wzięły udział w eliminacjach do Sportowej Olimpiady 6-latków. Pierwsze miejsce zajęły dzieci z grupy Serduszka i to one właśnie wezmą udział w sportowych zmaganiach w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbędzie sie 13 czerwca 2023r.

Kolejna Olimpiada tym razem matematyczna na szczeblu gminnym odbędzie się 15 czerwca 2023r a nasze przedszkole będzie reprezentował Szymon, który wygrał wstępne eliminacje - zajmując pierwsze miejsce.

W maju jak to na wiosnę przystało, dzieci ze wszystkich grup brały udział w projekcie - siania koperku w doniczkach oraz jak co roku zagospodarowały warzywniak na przedszkolnym ogrodzie siejąc tam marchew, rzodkiewkę, cebulę oraz inne warzywa.

Miłym akcentem tego miesiąca był wspóly taniec dzieci z Przedszkola nr 1 oraz SP 1 i SP 2 który odbył się w Parku Miejskim w Kostrzynie. Dzieci zatańczyły wspólnie układ taneczny do utworu „Jerusalema”.

Zwieńczeniem tego słonecznego miesiąca był festyn rodzinny - „Mama, Tata i Ja”, który odbył się 20 maja na placu przedszkolnym. W programie były występy dla rodziców z okazji dnia mamy i taty, pokazy umiejętności strażackich i policyjnych, zabawy sportowe, pokazy eksperymentów interaktywnych a dla najmłodszych: dmuchany zamek, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków. Nie zabrakło też smakołykówi z grilla, grochówki a dla łasuchów słodkości. Fundusze zebrane z festynu zasilą budżet Rady Rodziców i w całości zostaną zagospodarowane na potrzeby dzieci z naszej placówki.