Maj 2024 w Przedszkolu

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. W tym czasie natura w pełni budzi się z zimowego snu. Przyroda raczy nas cudownymi widokami oraz zapachami kwitnących drzew i kwiatów, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Maj to też miesiąc, który obfituje w wiele świąt, a jednym z najpiękniejszych jest Dzień Matki! Dlatego ten miesiąc stał się dla naszego przedszkola inspiracją do zorganizowania festynu rodzinnego. „Mama, tata i ja” pod takim hasłem w tym roku świętowaliśmy Dzień Rodziny. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci, które piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. To dla nich przedszkolaki intensywnie ćwiczyły układy choreograficzne, które uświetniły uroczystość. Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchańce, tatuaże, malowanie buzi, kolorowe warkoczyki, losy, ozdabianie Eco Toreb, konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe. Nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, grochówki oraz pysznych ciast upieczonych przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w organizację festynu. Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich najbliższych świadczyły o tym, że festyn był udany. Nasze kochane przedszkolaki żeby podkreślić wagę tego święta przygotowywały także upominki dla swoich rodziców.

Piękna pogoda jaka nam towarzyszyła w tym miesiącu sprzyjała wszystkim zorganizowanym wycieczkom.

Jeżyki wraz z Jagódkami odwiedziły stare zoo w Poznaniu i dowiedziały się „czy smoki istnieją naprawdę”. Podczas spaceru z przewodnikiem po terenie ogrodu zoologicznego miały okazję połączyć wiedzę teoretyczną z obserwacją żywych zwierząt. Niewątpliwie największą atrakcją stało się zwiedzanie pawilonu zwierząt zmiennocieplnych. Kotki i krasnoludki wybrały się do Laboratorium wyobraźni w Poznaniu, gdzie wysłuchały lekcji o kosmosie, wykonały rakietę oraz przeróżne eksperymenty. Motylki z Koniczynkami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Witoldzinie i poznały mieszkające tam zwierzęta. Zamienili się w poszukiwaczy skarbu, podróżowali bryczką i rozpalili ognisko. Natomiast grupy Szopy oraz Żabki odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Podczas wycieczki przedszkolaki zwiedzały muzeum. Na terenie obiektu, dzieci mogły pobiegać w pięknym wiosennym otoczeniu, a także podziwiały eksponaty i poczuły radość z obserwowania zwierzątek. Dużą atrakcją był folwark zwierząt i obora. Dzieci z grupy Pszczółki i Świetliki zwiedzały Poznań zabytkową bimbą oraz obejrzały seans filmowy w kinie.

Jeżyki odwiedziły również ochotniczą straż pożarną. Motylki pierwszy raz wybrały się do pobliskiej biblioteki oraz realizowały kolejne zajęcia innowacji „Polska mój kraj”. W ramach lekcji przedszkolaki poznały legendy „O Warsie i Sawie”, „O Smoku Wawelskim”, „O Kostro co założył miasto”, a przy okazji spacerowali ulicami Kostrzyna szlakiem miniatur rycerza Kostro. W grupie Szopów i Żabek odbyły się eliminacje sportowe - dzieci brały udział w konkurencjach, których zadaniem było wyłonienie zwycięzców, którzy będą reprezentować nasze przedszkole na Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Wygrała grupa Żabek, której gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną. W maju odbyły się także eliminacje do Gminnego konkursu matematycznego. Pierwsze miejsce i jednocześnie kwalifikacje do głównego konkursu matematycznego uzyskał Antoni Goździak, miejsce drugie Szymon Czubaszek, a miejsce trzecie Anna Pąk. Gratulujemy małym matematykom!

Pod koniec miesiąca grupa Świetliki realizowała projekt witaminki - wyzwanie groszkowe, a w grupie Jagódek przedszkolaki świętowały Dzień Żółwia.

Ten niezwykle intensywny miesiąc zakończyliśmy uroczystymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji zjedliśmy w ogrodzie, specjalnie na tą okazję przygotowany obiad oraz delektowaliśmy się przepysznymi lodami, oczywiście nie zabrakło atrakcji dla dzieci przygotowanych przez nasze panie.