Maj w przedszkolu

Maj w naszym przedszkolu mimo, iż jest jednym z najdłuższych miesięcy, minął bardzo szybko. Działo się u Nas bardzo dużo. Zaczeliśmy cyklem zajęć o świętach majowych. Przedszkolacy utrwalili informacje o symbolach narodowych poprzez liczne prace plastyczne, gry i zabawy, a także dowiedziały się, co to jest konstytucja. W maju rozkwitł także nasz przedszkolny warzywniak. Nasi podopieczni podlewali, obserwowali i oczywiście również zjadali wyhodowane przez siebie warzywa, a także zioła. Dzieci oglądały i podglądały warzywniaki innych grup ucząc się tym samym, jak rośliny rosną, kwitną i dojrzewają.

Liski wzięły udział w przedstawieniu o charakterze edukacyjnym - przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom, wobec osób niepełnosprawnych oraz z zakresu aktywizacji społecznej wśród dzieci. Przedszkolaki obejrzały etiudę pt. „Spotkanie z Arturem” – chłopcem na wózku inwalidzkim, który pewnego dnia spotyka na swojej drodze Mię – swoją rówieśniczkę! Projekt finansowany był ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Żabki poznały zwierzęta w gospodarstwie wiejskim. Stworzyły własną makietę farmy. Dzięki temu dowiedziały się jakie zwierzęta występują w gospodarstwie, jak nazywają się zarówno te dorosłe osobniki oraz ich dzieci, a także pomieszczenia w jakich mieszkają poszczególne zwierzątka.

Pierwszy raz, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w naszym przedszkolu zorganizowano dzień Mamy i Taty. Dla rodziców została przygotowana części artystyczna i upominki.

W ostatnim tygodniu maja grupę Krasnoludków odwiedzili absolwenci naszego przedszkola. 7 letni Krzyś przygotował dla nas koncert muzyki klasycznej, a jego rówieśniczka Milena przeczytała nam bajkę w teatrzyku kamishibai.

W tym misiącu dzieci poznały również zasady bezpieczeństwa. Wszystkie grupy odwiedziła Pani Paulina Lerch z projektem pt. „Misio Ratowik – Bezpieczeństwo, Pierwsza Pomoc”. Przy pomocy naszych pluszowych przyjaciół Pani Paulina uczyła dzieci zasad pierwszej pomocy. Przedszkolacy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których nauczyły się jak pomóc, w przypadku wypadku, a także utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Jak widać, maj obfitował w wiele wydarzeń, podczas których nasi milusińscy poprzez zabawę nauczyli się wielu nowych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco przedszkolnych wydarzeń na facebookowej i przedszkolnej stronie internetowej.