Marzec 2023 w Przedszkolu

Jak mówi słynne powiedzenie „W marcu jak w garncu”, tak też było i tym razem. Nie zabrakło śnieżnych, deszczowych, a także ciepłych, słonecznych dni. Mimo, iż pogoda często nam się zmieniała, to naszym małym przedszkolakom zawsze dopisywały świetne humory. Zadbały o to Panie nauczycielki, które wykazały się jak zawsze kreatywnością i umilały dzieciom pobyt w przedszkolu.

Marzec rozpoczęliśmy świętowaniem Międzynarodowego Dnia Kobiet. W ten dzień chłopcy z całego przedszkola przygotowali dla swoich koleżanek prezenty. Nie zabrakło także wspólnych tańców, śpiewów oraz poczęstunku. Nasi mali gentelmani pamiętali również o złożeniu życzeń Paniom pracującym w przedszkolu, za co serdecznie dziękujemy.

W minionym miesiącu wszystkie grupy uczestniczyły w kolejnym, trzecim warsztacie pt. „Fascynujący świat mrówek i innych owadów”. Podczas warsztatów dzieci prócz degustowania smacznych miodów poznały życie pracowitych mrówek.

21 marca dzieci z całego przedszkola świętowały nadejście pierwszego dnia wiosny. Mali odkrywcy w ten dzień wykonali wiosenne prace plastyczne, śpiewali piosenki oraz skorzystali ze słonecznej pogody, wychodząc na spacer. W ten szczególny dzień najwięcej emocji wywołało wspólne wyjście na plac zabaw i żegnanie zimy - Marzanny.

Wiosna to też czas kiedy sadzimy w ogrodzie warzywa. Dlatego grupa Szopy na swoich zajęciach zasadziła w doniczkach cebule. Przez kolejne dni dzieci mogły obserwować zmiany zachodzące w sadzonkach.

Koniec marca to również czas poświęcony Świętom Wielkanocnym. Dzieci poznały tradycje związane z obyczajami wielkanocnymi oraz sadziły rzeżuchę, a także ozdabiały doniczki.

Marzec był to także czas wycieczek. Grupy: Kotki, Krasnoludki, Szopy, Biedronki oraz Serduszka wybrały się do Uzarzewa. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły muzeum, w którym poznały wiele gatunków zwierząt, a także styl ich życia. Przedszkolaki brały także udział w warsztatach wielkanocnych i własnoręcznie dekorowały mazurki. Na koniec wszystkie dzieci wybrały się na spacer w celu odnalezienia zajączka wielkanocnego.

Grupy: Żabki i Słoneczka zwiedziły zagrodę w Nekielce, a także uczestniczyły w grze terenowej, której celem było odnalezienie zajączka. Dzieci ozdabiały babeczki wielkanocne, a na koniec brały udział w przejażdżkach na kucykach.

Przedszkolaki z grupy Pszczółki oraz Świetliki wybrały się w podróż do centrum rozrywki Maxi Fun, gdzie mogły do woli korzystać z ulubionych atrakcji ruchowych.

Podczas realizacji zajęć zostały prowadzone zadania z programów i projektów edukacyjnych:

Lego Education: budowanie różnych konstrukcji z klocków, zabawy i gry ruchowe związane z wykorzystaniem klocków

Grupa Żabki realizowała projekt „Zabawa Sztuka”: przedszkolaki budowały z klocków znane i rozpoznawalne budynki z różnych państw

Grupa Biedronki i Serduszka obchodziły Dzień Kolorowej Skarpetki i wykonały prace plastyczne.

Prócz realizowanych projektów grupa Świetliki obchodziła Światowy Dzień Zespołu Downa. Świetliki przyłączyły do akcji wspierania osób zmagających się z ta chorobą genetyczną i tego dnia ubrały kolorowe skarpetki ''nie do pary''' jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa. Natomiast grupa Słoneczka udała się do Biblioteki Publicznej.

W ostatni dzień miesiąca nasze przedszkole odwiedzili kostrzyńscy policjanci i poprowadzili we wszystkich grupach krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa.

I tak właśnie w miłej, wiosennej i świątecznej atmosferze upłynął nam miesiąc marzec.