Marzec 2024 w Przedszkolu

„W marcu jak w garncu…”

Marzec to miesiąc wyczekiwany przez wielu z nas. Cieplejsze, dłuższe dni, budząca się do życia przyroda i odejście zimy. Wraz z początkiem miesiąca, przedszkolaki, nie mogąc doczekać się nadejścia cieplejszych dni, zaczęły poszukiwania pierwszych zwiastunów wiosny, a także rozpoczęły wiosenne porządki w przedszkolnym ogródku.

przedszkole nr 1 w kostrzynie

8 marca, jak co roku to święto naszych małych kobiet. W tym dniu chłopcy pamiętali o dziewczynkach i obdarowali je miłymi upominkami, a także dużą dawką serdeczności. W przedszkolu dziewczynki mogły odpocząć w spa, a Krasnoludki udały się do restauracji „Biesiada” na przepyszne lody. Żabki także uczciły dzień kobiet wyjściem na lody.

13 marca Krasnoludki, Kotki, Szopy i Żabki wybrały się do Multikina w Poznaniu na Musical „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Muzycznego Forte. Maluszki – Jeże, Motyle i Koniczynki udały się do lokalnego „Kina za Rogiem”.

przedszkole nr 1 w kostrzynie

Krasnoludki wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności „Oddech jest super, jest moją siłą”. Dzieci uczą się uważności, by potrafiły: zatrzymać się, zauważyć to co w danym momencie dzieje się w nich lub wokół nich, zachować się tak, jak zdecydują i wybiorą. Bycie uważnym stwarza fundament do bycia życzliwym i współczującym.

21 marca to pierwszy dzień wiosny. Tego dnia było barwnie i kolorowo z dwóch powodów. Po pierwsze przedszkolaki z wykonaną Marznną udały się na spacer, żegnając zimę. Po drugie obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa , to właśnie w 21 parze chromosomów osoby zdrowe maja 2 chomosomy , natomiast osoby z Zespołem Dawna mają 3 . W tym dniu jako wyraz solidarności wszystkie dzieci i a także personel założyli śmieszne kolorowe skarpetki ,, nie do pary”

Szopy oraz Świetliki realizowały zadania z projektu witaminki. Szopy wysłuchały ciekawostek na temat brokułu, a cała grupa ubrana była na zielono. Świetliki natomiast przybliżyły sobie informacje o papryce.

Jeże i Motyle w ramach projektu świętowały urodziny Misia Uszatka. Dzieci wykonały laurki oraz odśpiewały sto lat dla solenizanta.

Marzec w tym roku to także święta wielkanocne. Z tej okazji odbyły się warsztaty w grupach. Dzieci między innymi posiały rzeżuchę, wykonały koszyczki wielkanocne, ozdabiały jajka. Nasze przedszkole odwiedził także zając z upominkami dla dzieci, które zostawił w ogrodzie.

Z pewnością kolejne miesiące zapewnią nowe wyzwania dla przedszkolaków.