Październik w przedszkolu

Październik w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem zdrowego żywienia oraz troski o byt naszej planety.

Idąc tym tropem, jedna z najmłodszych grup – Kotki obchodziła Święto Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Grupa ta obchodziła również Światowy Dzień Mycia Rąk dla naszego zdrowia.

Kolejną, najmłodszą grupę Krasnoludków odwiedziła Pani Ania z biblioteki i podczas spotkania opowiedziała bajkę o „Wilku i siedmiu koźlądkach”. Były też zagadki i gimnastyka.

Żabki (4-latki) natomiast zrobiły sok owocowo-warzywny. Przygotowały i pokonały jesienną ścieżkę sensoryczną oraz 29 października obchodziły tak jak i pozostałe grupy przedszkolne „Dzień Dyni”.

Oj działo się działo!

W całym przedszkolu odbywały się: slalomy z dynią, malowanie dyń farbami – pędzlem lub palcem, dynie malowane „rosnącą farbą” i wiele ciekawostek dotyczących tego warzywa. Nie odbyło się bez sałatki owocowej, którą zrobiły samodzielnie 5-latki Serduszka oraz sałatki warzywnej wykonanej przez 6-latki Misie, a Biedronki (5-latki) – odwiedziły nawet sklep warzywny w którym poznały zasady zdrowego żywienia.

Wspomnę też, że Biedronki i Serduszka nadal kontynuowały realizację projektu „Czy wiesz gdzie giną twoje skarpetki”.

Jak w każdym miesiącu, również w październiku odbyły się ciekawe wycieczki autokarowe. I tak grupy: Serduszka, Żabki, Liski i Biedronki udały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl „Wesoły Ryjek”, a następnie miło spędziły czas na Sali zabaw „Fikołki”.

Natomiast najstarsze grupy: Pszczółki i Misie zwiedziły Stadion „Lecha” w Poznaniu, który to swoją wielkością i wyglądem zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie dzieci obejrzały seans kinowy „Psi patrol” i po odwiedzinach w restauracji Mc Donald zmęczone i zadowolone wróciły do Kostrzyna.

Jednak najważniejszym wydarzeniem dla wszystkich dzieci oraz pracowników naszej placówki, które na długo pozostanie w naszej pamięci, stały się obchody 100-lecia istnienia naszego przedszkola.