Rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje minęły, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w reżimie sanitarnym.

W naszym przedszkolu z zajęć korzysta 180 dzieci. W budynku przy ul. Średzkiej jest 7 oddziałów: Kotki i Krasnoludki to najmłodsze dzieci, Żabki- 4 latki, Serduszka, Biedronki- 5latki i najstarsze grupy- Pszczółki i Misie. W szkole podstawowej z jednej z sal korzystają Liski- nasza trzecia, zerówkowa grupa.

Starsze grupy z uśmiechem witały po wakacjach swoje panie i kolegów, a najmłodsi głośno protestowali przeciw rozłące z mamą. Dla maluchów i ich rodziców wrzesień jest bardzo trudnym okresem adaptacji do zasad przedszkolnych. Pandemia wymusza również na nas ograniczenia takie jak np.: odbieranie dzieci „przy drzwiach” ponieważ ze względu na małą szatnię musieliśmy wprowadzić zakaz wchodzenia dorosłych do przedszkola, przynoszenia maskotek z domu, co jest uciążliwe zwłaszcza dla „nowych” wychowanków. Dziękujemy Państwu za zrozumienie i respektowanie regulaminu.

W naszym przedszkolu cały wrzesień będzie miesiącem adaptacji maluszków.

Starsze dzieci z ochotą zabrały się do pracy, zwłaszcza zainteresowaniem cieszyły się nowe zestawy podręczników, kart pracy i zeszyty. Wszystkim podobają się nowe sale oraz pomalowany korytarz przedszkolny.

Dzieci z rozrzewnieniem wspominają wakacje, a zwłaszcza letnie zabawy i eksperymenty z wodą: bańki z magicznej mikstury, pieniste węże czy rzucanie do celu wodnymi balonami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia„ co rozpuszcza się w wodzie”. Podopieczni, którzy uczęszczali na wakacyjny dyżur, odbyli również wirtualną wycieczkę do zoo, podróżowali po Polsce, kodowali i sprawdzali swoją sprawność w konkursach sportowych.

Mamy nadzieję, że wrześniowa pogoda pozwoli przedszkolakom na częste wychodzenie na plac zabaw, spacery i wycieczki.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i Facebookowej, gdzie można podziwiać prace dzieci, wyremontowany korytarz oraz zapoznać się z jadłospisem na cały tydzień.