Sierpień 2024 w Przedszkolu

Wakacje to wspaniały czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Tak było i w naszym przedszkolu podczas dwóch miesięcy letniego dyżuru. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, z której niemal codziennie nasi milusińscy korzystali bawiąc się w przedszkolnym ogrodzie. Jednak zabawa to nie wszystko, a atrakcji w naszym przedszkolu nie brakowało nawet w tym wakacyjnym okresie.

Jedną z nich było spotkanie z pracownikiem fabryki Volkswagen Poznań. Spotkanie to rozpoczęła projekcja animowanego filmu, z którego dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat fabryki-między innymi tego, że Odlewnia VWP każdego roku wytwarza 4 miliony części samochodowych, pracownicy spółki zasadzili już ponad 100 tysięcy drzew, a w zakładzie we Wrześni codziennie powstaje 450 Crafterów.

Po obejrzeniu filmu, dzieci zapoznały się również z tajemniczą zawartością ogromnej walizki. Znalazły tam np. miniaturowe roboty do montażu, aluminiowe modele silnika, kierownicę i lusterko. Przedszkolaki miały także okazję przymierzyć maskę spawalniczą, rękawice, słuchawki oraz okulary ochronne. Próbowały także zgadnąć, do czego w fabryce aut służą pióra strusia. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Kolejną atrakcją było uczestnictwo w spektaklu „Karola i przyjaciele- każdy coś ma!”. Przedstawienie stworzone przez Teatr Kreownia, to teatr lalek, a jego misją jest walka ze stereotypami i uprzedzeniami wobec osób z niepełnosprawnościami. Tytułowa bohaterka, Karola, starała się wraz ze swoimi przyjaciółmi znaleźć w każdym coś wyjątkowego- Ania świetnie pływa, a Franek tworzy niesamowite konstrukcje z klocków lego! Przedstawienie w przystępny dla dzieci sposób pokazuje, że każdy ma w sobie to wyjątkowe „coś”, co wyróżnia go od innych i czyni niezwykłym, mimo że czasem nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Wszystko co dobre szybko dobiega końca, letnie miesiące minęły, ale w naszym przedszkolu prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna. Nadszedł wrzesień, czas największych zmian i wyzwań. Ten rok szkolny będzie wyjątkowy, ponieważ rozpoczynamy go w powiększonym gronie. Dzięki przeprowadzonym w czasie wakacji remontom powstała kolejna, piękna sala dla naszych przedszkolaków. A mamy ich wielu, w tym roku nasze przedszkole liczy aż 11 grup! Czekamy więc z niecierpliwością, aby rozpocząć kolejny rok, w którym na pewno nie będzie miejsca na nudę.