Styczeń w przedszkolu

Po świątecznej przerwie i Nowym Roku w przedszkolu znowu zrobiło się gwarno i wesoło. Dzieci powróciły do swoich grup, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Misie i Biedronki dowiedziały się, jak należy pomagać ptakom oraz zwierzętom przetrwać mroźną zimę.

10 stycznia odbyło się spotkanie z Małgorzatą Swędrowską. Autorka książek dla dzieci (m. in. „Elementarz w podskokach”, „Ala ma kota”) w każdej grupie czytała bajki, zarażając w ten sposób pasją czytelniczą naszych podopiecznych. Każda grupa po zakończonym spotkaniu otrzymała upominek w postaci książki. Przedszkolacy mogli zakupić książkę ze specjalną dedykacją oraz autografem od autorki.

W styczniu świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Niestety dzieci nie mogły zaprosić swoich kochanych babć i dziadków do przedszkola z powodu pandemii. W podzięce za ich wielkie serce wnuczęta wykonały własnoręcznie laurki i upominki. Prezentem było również nagranie występów – piosenek i wierszyków, a Biedronki przedstawiły Jasełka.

Styczeń zakończył się feriami zimowymi, zrobiło się spokojniej. Na dzieci, które uczęszczały do przedszkola czekały ciekawe zadania oraz wspólne zabawy. Podopieczni utrwalili również zasady bezpiecznej zabawy na śniegu.

Nasze przedszkole otrzymało podziękowania i uściski od sztabu 358 WOŚP za wsparcie tegorocznego Finału.

Wykonane przez naszych milusińskich przepiękne laurki przyczyniły się do uzbierania kwoty 1 916,00  zł !!!

Dziękujemy również Pani Beacie i Pani Hani, które poświęciły swój czas pełniąc dyżur przy stoisku z kartkami i upominkami walentynkowymi.

Od 1 lutego rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023, która obejmuje dzieci z roczników 3-latki (ur. 2019), 4-latki (ur. 2018), 5-latki (ur. 2017), 6-latki (ur. 2016).

W naszym przedszkolu odbyła się również świąteczna sesja zdjęciowa zorganizowana przez Panią Justynę, dzieci chętnie pozowały, a rodzice dostali piękne zdjęcia.

Dokumenty są do pobrania w przedszkolu lub na stronie internetowej www.przedszkole-kostrzyn.pl