Czerwiec w przedszkolu

Minął kolejny rok szkolny, dzieci z trzech najstarszych grup ukończyły pierwszy etap edukacji jakim jest przedszkole, by rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Młodsi niekiedy ze łzami w oczach żegnali swoje panie na czas wakacji.

Od września rozpoczną edukację przedszkolną dwie nowe grupy 3- latków i jedna 4- latków. Kontynuować przedszkole będą dwie grupy 5- latków i trzy grupy 6- latków.

Czerwiec rozpoczął się ulubionym świętem wszystkich milusińskich- Dniem Dziecka. Podwórko przedszkolne zamieniło się w stadion sportowy. Nasi podopieczni mogli wykazać się sprawnością fizyczną i zręcznością między innymi w wyścigach rzędów, rzucaniu do celu, przechodzeniu przez tunel. Dzieci również bawiły się chustą animacyjną oraz goniły bańki mydlane. Chętni mięli pomalowane buzie zamieniając się w urocze motylki i groźne tygrysy. Zmęczeni raczyli się zimnymi lodami i popcornem samodzielnie wykonanym przez Serduszka.

Zanim dzieci rozpoczęły wakacje, musiały wykonać jeszcze wiele czynności w placówce. Wesołe Zajączki samodzielnie przygotowały gofry a Serduszka desery lodowe. Pszczółki wzięły udział w konkursie Śpiewający Spis Narodowy. Dzieci zaśpiewały piosenkę do której słowa ułożyły nasze panie. Smerfy doskonaliły język migowy, pod okiem niewiele starszej instruktorki migały zwroty związane z rodziną. Wszystkie grupy nagrały przedstawienia z okazji Dnia Ojca i Rodziny.

Koniec roku szkolnego obfitował w grupowe wyjścia na lody. Nasi podopieczni w tym roku szkolnym przez obostrzenia pandemiczne musieli zrezygnować z wyjazdów na wycieczki, dlatego wspólne wyjście dostarczyło wiele przeżyć i radości.

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego odbyła się w rygorze sanitarnym, czyli każda zerówka spotykała się o innej godzinie. Dzieci zaprezentowały tańce: walc, polonez, taniec nowoczesny, wiersze i piosenki przed swoimi rodzicami, otrzymały dyplom i książkę sfinansowaną przez Radę Rodziców z rąk Pani Dyrektor i upominek od swoich Pań. Padło wiele wzruszających słów podziękowań.

Wszystkim przedszkolakom i Rodzicom życzymy bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwych powrotów do szkół i przedszkola.