Listopad 2022 w Przedszkolu

Chociaż listopad jest dość pochmurny i za oknami szybko robi się szaro, w Przedszkolu Nr 1 w Kostrzynie ten czas był bardzo ciekawy, pełen projektów edukacyjnych oraz uroczystości.

Mamy już „pełnoprawnych” przedszkolaków, odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Szopów”, „Pszczółek” oraz „Świetlików”. Nie zabrakło świętowania z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada o g. 11:11 przyłączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”, tego dnia zabrzmiał w naszych murach „Mazurek Dąbrowskiego”. Pamięć o naszym kraju uczciliśmy konkursem „Pocztówka z Polski”, to już trzecia edycja tego konkursu. Wystawę prac i wyniki konkursu można było podziwiać w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie.

Dzieci z grupy „Pszczółki” pamiętały o Św. Marcinie i piekły pyszne rogaliki.

Odbyły się również wycieczki do Manufaktury Czekolady, w której brały udział „Serduszka”, „Biedronki”, „Słoneczka” oraz „Żabki” oprócz tego dzieci zwiedzały Muzeum Rogala i bawiły się na placu zabaw „Kraina Piratów”.

Przedszkolaki rozpoczęły cykl spotkań i warsztatów podczas, których poznają życie i rolę pszczół w przyrodzie. Pamiętaliśmy o święcie Pluszowego Misia, a listopad zakończyliśmy magicznymi Andrzejkami.

Z wielką niecierpliwością i ciekawością czekamy na Mikołaja i świąteczny miesiąc jakim jest grudzień.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim bogatego Gwiazdora, zdrowia, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!