Luty w przedszkolu

Luty w naszym przedszkolu rozpoczął się balami karnawałowymi. Rodzice nie zawiedli, dzieci prezentowały przepiękne stroje księżniczek z Krainy Lodu, wróżek, policjantów, kotów, motylków itp. Pomimo ograniczeń spowodowanych Covidem, dzieci świetnie bawiły się przy muzyce i konkursach organizowanych przez panie nauczycielki. Każda sala była karnawałowo przystrojona, a dzieci odpoczywały i posilały się przy stołach suto zastawionych łakociami przygotowanymi przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za stroje, słodycze i współprace w trudnym okresie ograniczenia kontaktów spowodowanym pandemią.

Po balach przedszkolacy zabrali się do pracy by upiec pizzę, ponieważ w lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Liski, Serduszka, Biedronki obejrzały film o historii powstania pizzy, a potem z zapałem zabrały się do pracy. Samodzielnie wykonany włoski przysmak wybornie smakował przedszkolakom i niejeden z nich wykonał potem pizzę w domu.

Luty to oczywiście Walentynki. Na korytarzu pojawiło się pudełko na kartki walentynkowe. Dzieci poznały historię walentynkową i wykonały kartki i prace plastyczne. Serduszka kolorowały zakodowany obrazek z serduszkami. Liski tworzyły serduszkową masę plastyczną.

W lutym obchodzony jest również Dzień Kota. Serduszka zamieniły się w koty, śpiewały piosenki, miauczały i piły mleczko jak prawdziwe zwierzęta. Serduszka, Liski i Biedronki wykonały maski kota, a pozostałe grupy prace plastyczne z kotem w roli głównej.

W Dniu Kota czekała na dzieci niespodzianka - przedstawienie o Ptaku Dobi, z morałem, że nawet mały może pomóc dużemu.

Koniec lutego to Dzień Dinozaura. Przedszkolacy mogli podzielić się wiedzą z ulubionego tematu „wielkich jaszczurów”. Wesołe zajączki obejrzały multimedialną prezentację i wykonały dwa dinozaury z papieru. W każdej sali pojawiły się prace o dinozaurach wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Smerfy od lutego biora udział w VII edycji ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. W ramach programu, w tym miesiącu zrealizowali tematy związane z Tłustym czwartkiem, Dniem Kota i Dinozaura. Zrealizowali również kolejny temat projektu Miś Bajkuś w krainie Bajkoterapii, podczas którego mówili o przyjaźni i emocjach.

Rybki zajęły się eksperymentowaniem- dowiedziały się jak powstaje wulkan. Wykonały również halitową kompozycję. Biedronki miały zajęcia o bakteriach, podczas których dzięki brokatowi dowiedziały się jak łatwo się przenoszą.

Nasi milusińscy mięli dużo pracy i atrakcji w lutym ale największym zaskoczeniem i radością był nowy wygląd korytarza i klatki schodowej w przedszkolu. Dzieci z okrzykiem „wow” wchodziły do budynku, ponieważ nasze przedszkole zyskało zupełnie nową szatę. Dziękujemy Pani Kasi za przepiękne ozdobienie holu przedszkola. Nowe wnętrze można podziwiać na Facebooku „Przedszkole Nr 1 w Kostrzynie Jacek i Agatka”.