Styczeń w przedszkolu

Styczeń przywitał nas feriami i zimową aurą. W przedszkolu zrobiło się zdecydowanie spokojniej, ponieważ z opieki feryjnej korzystało tylko 40-tu podopiecznych. Przerwę w zajęciach wykorzystaliśmy na konieczne remonty. Nasze przedszkole zyskało nowe, kolorowe schody i odświeżony korytarz. Zrobiło się jaśniej i weselej.

Przedszkolacy podczas ferii mieli wiele atrakcji – ulepili bałwana, bawili się wreszcie na śniegu przy okazji utrwalając zasady bezpiecznego zachowania zimą. Po zabawach na śniegu rozgrzewali rączki lepiąc aksamitną masę sensoryczną.

Po feriach nasi podopieczni rozpoczęli intensywne przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy przyjąć gości w przedszkolu. Wnuczęta nagrały swoje występy oraz sesję zdjęciowe dla ukochanych dziadków. Własnoręcznie wykonały również laurki, upominki i przystroiły sale portretami babć i dziadków. Rybki i Serduszka obchodziły Międzynarodowy Dzień Puzzli. 6-latki układały puzzle na monitorze interaktywnym, a młodsi wycinali i układali puzzle z papieru. Biedronki, Pszczółki i Wesołe Zajączki zajęły się kodowaniem na macie z wykorzystaniem kolorowych kubków i żetonów. Pszczółki obejrzały bajkę Kraina Lodu II w swojej sali którą zamieniły na salę kinową. Wszystkie grupe kontynuowały projekt czyteliczy o skarpetkach.

Przed nami nowe wyzwanie – przygotowanie się do balu karnawałowego.