Grupa Serduszka

“SERDUSZKA”- wychowawcą grupy od trzech lat jest Karolina Chąpinska, pomocą nauczyciela jest Renata Blandzi.

Do grupy uczęszcza 24 sześciolatków oraz 1 pięciolatek, 13 dziewczynek i 12 chłopców w tym troje dzieci z Ukrainy. Jako 6-latki obowiązek przedszkolny realizujemy w pawilonach w Szkole Podstawowej Nr 1.

W większości dzieci znają się od maluszków, nawiązują ze sobą przyjaźnie. W zerówce doszła trójka dzieci, która bardzo szybko zaaklimatyzowała się w grupie, a Serduszka zaopiekowały się nowymi osobami.

Dzieci z radością i uśmiechem uczęszczają do zerówki, są zafascynowane nowym miejscem. Przez cały rok będą pracować, by jak najlepiej przygotować się do rozpoczęcia edukacji w 1 klasie. Serduszka uwielbiają zabawy ruchowe na boisku, chętnie biorą udział w zabawach w sali np. z wykorzystaniem SI gumy, chusty animacyjnej. Budują z klocków dzięki czemu rozwijają swoją wyobraźnię. Z zapałem uczą się nowych piosenek i wierszy. Bez lęku występują przed publicznością podczas wystąpień, to pokazuje jak bardzo są ze sobą związani. Poprzez zabawę zdobywają nowe umiejętności, a nauka nie wiąże się tylko zsiedzeniem przy książkach.

W bieżącym roku szkolnym poszerzamy naszą wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności, pracując w oparciu o program wychowania przedszkolnego Planeta dzieci „Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”. Pomagają nam w tym kart pracy Supersmyki B+.

Dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe: język angielski, religia, zumba, karate, Kangur. Niektóre z nich uczestniczą również w zajęciach, które ich wspomagają logopedia, gimnastyka korekcyjna, TUS, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Serduszka nie mają czasu na nudę, przy dobrej zabawie, wycieczkach, spacerach, obserwacji, rozmowie z radością wkroczą w nowy etap edukacji jakim jest Szkoła Podstawowa.

Sałatka owocowa

Dzień chłopca