Grupa Serduszka

Serduszka to grupa pięciolatków. Wychowawczynią grupy jest Karolina Chąpinska, a pomocą Renata Blandzi.

Grupa liczy 23 dzieci, wśród których jest 13 dziewczynek i 10 chłopców. To już ich trzeci rok w przedszkolu, więc bez problemu i z uśmiechem przekraczają próg budynku. Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i w trakcie zajęć. Szybko chłoną nowe wierszyki i piosenki, a później chętnie dzielą się nimi z innymi. Uwielbiają gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem różnych pomocy np. bum bum rurek, mat podłogowych, kolorowych chustek, patyczków oraz sigumę, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Są samodzielne, koleżeńskie oraz bardzo zdyscyplinowane.

Każdy dzień jest wypełniony radosną zabawą połączoną z edukacją, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy.

Przed nimi bowiem ważne wyzwanie - wkroczenie w świat liter i liczb, do tej pory idzie im znakomicie. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu Odkrywam siebie oraz Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia z wydawnictwa MAC. W bieżącym roku pracujemy również w oparciu o program wychowania przedszkolnego Planeta Dzieci - Prawda, dobro, piękno w świetle wartości wydawnictwa WSiP.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Sałatka owocowa

Dzień chłopca